nowa restauracja włoska Kraków

Prawdziwie włoska restauracja – klasyczne menu

Restauracje włoskie to w kraju najczęsciej spotykany typ restauracji. Cenimy włoskie jedzenie bo jest smaczne, sycące oraz ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pizza czymakarony. Bardziej wrażliwi goście kosztują rzadsze potrawy takie jak tortellini, lasagne czy desery włoskie.
Rozglądając się za dobrą włoską restauracją trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów: czy trattoria stosuje włoskie składniki, czy w menu są też mniej typowe włoskie dania, czy lista win, oferuje typowo włoskie wina. Włoskie potrawy to bogata wielość smaków i potrawy z wielu części kraju. Prawdziwie włoska restauracja wprowadzi prawdziwie włoski klimat.

Włoska kuchnia jest łatwa, ale to nie znaczy, że że nie jest dobra Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Aromatyczne wina z Włoch

Jakakolwiek knajpka włoska, która aspiruje do bycia eleganckim punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie powinna zapominać wina. Obiad we włoskim klimacie bez wyjątku musi zawierać również wino. Odrobina alkoholu to dla Włocha typowa praktyka. Krakow Restaurant Najbardziej popularne wina z Włoch to toskańskie vin santo, lombardyjskie oltrepo pavese a także noto z Sycylii. Włoska restauracja – o ile rzeczywiście ma być postrzegana jako prawdziwie włoska, musi mieć różnorodny wachlarz win.

Regionalna włoska restauracja

Mając ochotę zrozumieć indywidualność kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości trzeba wybrać się do restauracji, która potrafi przyrządzić nie jedynie pizzę i makaron.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *