nowa restauracja włoska Kraków

Wyjątkowa włoska restauracja
Pragniesz smacznie zjeść? Spośród szerokich wariantów, które proponuje europejska sztuka kulinarna należy zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Otóż dlatego, że kuchnia włoska to kalejdoskop smaków, kolorów oraz duża porcja składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie przyprawy

Naszym rodakom restauracja włoska, kojarzy się przede wszystkim z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z owocami morza. Tymczasem włoska kuchnia to też takie pyszności jak dojrzałe sery czy oliwki.

Popularne jedzenie włoskie

Makarony to baza włoskiej kuchni. We Włoszech gotuje się makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie trudno wymyśleć produkty których nie da się dodać do tej potrawy. bogata karta win w nowej włoskiej restauracji Owoce morza, dodatki mięsne oraz rożnorodne warzywa, powodują, że pasty nie mogą się przejeść.

Następną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoska potrawa. Prawdziwa włoska pizza to cienkie ciasto oraz mała ilość dodatków. Najprostsza wersja pizzy to margharita z serem. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż jedynie pizza i makaron. To też lasagne, tortellini, piada oraz szeroki wybór deserów – np. tiramisu czy zabaglione. Będąc we włoskiej restauracji nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- gorgonzoli, mascarpone oraz pecorino.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *