Opony rowerowe 29 duro

Motocykliści lub kierowcy rozmaitego typu samochodów znakomicie zdają sobie sprawę z tego, że żeby móc radować się swoim pojazdem w trakcie sezonu (czy to letniego, czy też zimowego), trzeba go prawidłowo przygotować. Dużo osób niemniej jednak nie wykorzystuje jednakowej zasady w stosunku do rowerów, a to znaczny błąd. Rower, podobnie jak inne środki lokomocji, potrzebuje uwagi swojego właściciela – jeżeli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w trakcie przeróżnych przejażdżek i rowerowych wypraw.

opony duro

Wprawdzie rower to nie samochód ani motor, w związku z tym lista prac, jakie musimy zrealizować w czasie przedsezonowego serwisu jest nieco krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć oraz skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co musimy zatroszczyć się przed zaczęciem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto sprawić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest popsuty, zbyt luźny lub też nadmiernie naciągnięty – należy go właściwie naciągnąć. Prócz tego należy go nasmarować wyjątkowym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego witalność.
* Opony – prócz tradycyjnego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów znajdziemy na oponie), należy spowodować, czy opony w rowerze nie żądają wymiany. W przypadku pęknięć lub ewentualnie nadmiernego zużycia bieżnika – opony należy wymienić. Nie pragniemy jakkolwiek, aby w trakcie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posłuszeństwa.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma gigantyczny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, wskutek tego należy uczynić poprawność działania hamulców oraz stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed główną przejażdżką należałoby uczynić luz głównych śrub konstrukcji roweru, a kiedy odszukamy poluzowane śruby – dokręcić je. Ponadto należałoby sprawić detale oświetlenia – chcemy przecież być widoczni na drodze.

To fundamentalna lista czynności, jakie należy wykonać przed pierwszą przejażdżką. Po zimie warto również rower dokładnie umyć oraz pokryć ochronnymi specyfikami – to właśnie dzięki temu będzie przyzwoiciej chroniony podczas całego sezonu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *